poniedziałek, 13 maja

Bezpieczne foteliki samochodowe

Bezpieczne foteliki samochodowe

Podróż z niemowlakiem to nie lada wyzwanie zarówno dla malucha, jak i dla jego rodziców. Musi mieć on zapewnione komfortowe, a przede wszystkim bezpieczne warunki podczas jazdy samochodem. W każdej wyprawce dla noworodka musi znaleźć się więcej wysokiej jakości fotelik samochodowy. Warto dowiedzieć się czym charakteryzują się najlepsze modele i na co zwrócić szczególną uwagę podczas jego wyboru.

Czym wyróżnia się dobrej jakości fotelik dla małego dziecka?

Foteliki samochodowe 0-13kg przeznaczone są dla noworodków już od pierwszych dni życia. Są one zaprojektowane w taki sposób, aby łączyły w sobie funkcje fotelika, nosidełka oraz kołyski. Są one lekkie, dzięki czemu przenoszenie w nich dziecka nie stanowi większego problemu. Montuje się je tyłem do kierunku jazdy, co znacząco zwiększa bezpieczeństwo podczas podróży z dzieckiem. Wybierając fotelik dla noworodka warto odwiedzić sprawdzony sklep dla dzieci, w którym otrzymamy fachową poradę. Dzięki temu uda się wybrać model idealnie spełniający wszelkie oczekiwania. Warto zwrócić uwagę także na to, czy wybrany model posiada specjalną wkładkę amortyzującą wstrząsy. Jest to bardzo ważne zwłaszcza w przypadku noworodków.

Na co zwrócić uwagę wybierając fotelik dziecięcy?

Bardzo wygodnym rozwiązaniem są foteliki samochodowe 0-18kg, ponieważ można stosować je zarówno w przypadku noworodków, jak i starszych dzieci aż do momentu, gdy osiągną wagę 18 kg. Ich konstrukcja przypomina wyglądem fotele samochodowe. Umożliwiają przewożenie w bezpiecznej i wygodnej dla niemowląt pozycji półleżącej, a w przypadku dzieci starszych w pozycji siedzącej dzięki regulacji oparcia, w którą są wyposażone.

Wybierając fotelik trzeba zwrócić uwagę na sposób ich montażu do fotela samochodowego. Najbezpieczniejsze jest zamocowanie go za pomocą pasów bezpieczeństwa lub na specjalnej bazie IsoFix. Ogromne znaczenie ma także jakość materiałów, z którego został on wykonany. Im są one wyższej jakości, tym fotelik posłuży zdecydowanie dłużej i będzie spełniał swoje zadanie. Należy także zweryfikować czy wybrany model posiada niezbędne certyfikaty i testy świadczące o tym, że zapewnia wysoki poziom bezpieczeństwa. Najlepsze modele posiadają także zdejmowaną tapicerkę, którą można bez problemu wyprać, gdy dojdzie do jej zabrudzenia. Niektóre z fotelików wyposażone są również w specjalne bazy, dzięki którym można obrócić je bez problemu o 360 stopni. Jest to funkcja niezwykle przydatna podczas wkładania i wyciągania fotelika wraz z dzieckiem z samochodu. 

Sklep dla dzieci