poniedziałek, 15 lipca

Apteczka medyczna na wakacje

Apteczka medyczna na wakacje

Wybierając się na wakacje własnym samochodem, dobrze byłoby zainwestować w wysokiej jakości apteczkę medyczną, która będzie kompleksowo wyposażona. Jest to zestaw akcesoriów i środków higienicznych a także rozmaitych narzędzi, które są bardzo potrzebne w razie jakichkolwiek nieszczęśliwych i niespodziewanych zdarzeń. Nie musi od razu dojść do poważnego wypadku, aby docenić ogromną pomoc standardowej apteczki.

Wyjazd na wczasy, zwłaszcza na dalekie odległości, może być efektem nie tylko wypadku drogowego, ale rozmaitych innych nieprzyjemnych sytuacji. Wystarczy, że auto nie ma klimatyzacji, a jedziemy w upalny dzień, z całą rodziną, więc pojazd jest wypchany maksymalnie po brzegi. Mimo wszystkich pootwieranych okien, nie ma przewiewu, dodatkowo auto wytwarza własne ciepło, nagrzewa się blacha samochodu, wewnątrz jest duszno i parno. Nie jest w takich warunkach trudno o migrenę czy nawet udar. By nie wycieńczyć organizmu intensywnym bólem czy innymi dolegliwościami, które wpływają na nasze złe samopoczucie, warto zabrać w apteczce standardowe środki przeciwbólowe. Nie zaszkodzi poza pastylkami, spakowanie również specyfików odkażających – na wypadek skaleczenia czy drobnych ran, o jakie łatwo niezależnie od miejsca, w jakim przebywamy. Warto także wziąć do apteczki przykładowo bandaże, klasyczne opatrunki, opatrunki z gazą lub bez gazy. W ten sposób nawet, gdy zadrapiemy się niechcący czy but po godzinach scerowania po atrakcjach zwiedzanej miejscowości nas odciśnie, robiąc pęcherz bądź bolące obtarcie będziemy mieli, czym się asekurować.

Do solidnie skomponowanej apteczki warto wrzucić środki na alergie. Niby, jeżeli nie mamy uczulenia na nic konkretnego, nie ma sensu faszerować się lekami niepotrzebnie, jednak w aptece zawsze warto coś takiego mieć. Te medykamenty pozwalają nam przede wszystkim na to, aby szybko i sprawnie zlikwidować ewentualne duszności czy objawy przyspieszonego bicia serca. W końcu wystarczy większe zdenerwowanie, większa dawka adrenaliny we krwi by spowodować wyżej wspomniane symptomy, jakie bez natychmiastowej reakcji mogą być bardzo poważne w skutkach. Kolejna sprawa to jazda na wakacje w towarzystwie dzieci. Nasi mali podróżnicy, zwłaszcza wybierając się na wczasy za granicę, mogą być uczuleni na rozmaite czynniki, o czym rodzice mogą jeszcze nie mieć bladego pojęcia. Na pewno środek na alergie nie zaszkodzi.

Do apteczki włóżmy też akcesoria przydatne w przypadku każdego typu nieprzyjemnych sytuacji czy wypadków. Do takich drobiazgów zalicza się plastry, wodę utleniona, spirytus salicylowy oraz nożyczki. Zawsze miejmy też przy sobie lekarstwa, które stale zażywamy i to w zapasach, gdyby tak okazało się, że jedną paczkę gdzieś zgubiliśmy czy zawieruszyliśmy.