środa, 19 czerwca

Agroturystyka – gdzie warto zacząć ten biznes?

Agroturystyka – gdzie warto zacząć ten biznes?

Są takie dziedziny, w których powodzenie jeżeli chodzi o prowadzenie biznesu nie jest uzależnione od trendów. Po prostu chętni na tego rodzaju usługi czy produkty byli, są i będą zawsze. Jedną z takich działek okazuje się między innymi agroturystyka. Wydawać by się mogło, że przecież każdy ucieka do miasta, więc jaki tu sukces zakładania kwater prywatnych na wsi? A jednak.

Wbrew pozorom, nawet tradycyjne mieszczuchy, które cały okrągły rok spędzają w pełnym smogu i zanieczyszczeń mieście, na czas lata, chociażby na weekend chcą uciec od swego stałego, monotonnego życia, decydując się na wieś. Jest to z jednej strony bardzo dobre rozwiązanie po to, aby zrelaksować się i odprężyć a z drugiej, aby zregenerować siły i naładować baterie na cały długi rok dalszej ciężkiej pracy. Wieś do tego jest bez wątpienia najlepsza. Wystarczy, że zaszyjemy się gdzieś na odludnym miejscu, wśród pięknych widoków, w ciszy i spokoju, a od razu poczujemy przyjemny relaks i błogie lenistwo. Dlatego też, z perspektywy potencjalnego właściciela kwater publicznych, organizacja takich form zakwaterowania jest opłacalna.

Nawet, jeżeli policzymy za nocleg od jednej osoby symboliczne pieniądze, typu kilkadziesiąt złotych za dobę, zysk będzie, o ile umiejscowimy swoje domki czy kwatery w miejscu chętnie odwiedzanym przez turystów. Wstrzelenie się w dobrą miejscówkę pozwala na to, aby mieć konkretne dochody z wynajmu nie tylko w sezonie typowo letnim, ale w ogóle, przez cały okrągły rok. Jednym z takich rejonów, jakie na pewno kuszą turystów czy wczasowiczów są okolice górskie. W takich miejscach warto rozpoczynać biznes agroturystyczny, gdyż ludzi jest tam cała masa praktycznie zawsze – niezależnie od tego czy jest gorący, upalny lipiec bądź sierpień czy siarczysty, mroźny grudzień bądź styczeń. W górach jest zajęcie do roboty zawsze – możemy poleżakować, zrobić ognisko, urządzić sobie grilla, pochodzić po górkach, pojeździć na rowerach, popływać w pobliskim jeziorku, zorganizować sobie spływ kajakowy w niedaleko usytuowanym zalewie, a w czasie zimy poszusować na nartach lub na desce snowboardowej, skorzystać z toru saneczkowego, wyciągów, kolejek zimowych i wielu innych atrakcji. Jest to prawdziwa frajda w zasadzie dla całej rodziny – niezależnie od grupy wiekowej oraz od tego czy preferujemy wypoczynek typowo aktywny, czy raczej odwrotnie – jak wczasy to w naszym przypadku po to, aby błogo się wylegiwać nic nie robiąc.